הדפסה על קנבס: 5 נקודות להבטחת איכות המוצר

  • הדפסה על קנבס: מלון מונטיפיורי
  • הדפסה על קנבס: מלון מונטיפיורי
  • הדפסה על קנבס: מלון אורכידאה אוקינוס
  • הדפסה על קנבס: מלון אורכידאה  אוקינוס

הדפסה על קנבס של תמונות אישיות ויצירות אמנות הופכת פופולארית יותר ויותר, בעיקר עקב התפתחות טכנולוגית האינטרנט אשר הפכה את ההדפסה על קנבס למוצר זמין וקל לבחירה.

יחד עם זאת, כאשר באים לבחור הדפסה על קנבס יש לשים לב לחמש נקודות מרכזיות:

1. משקל הקנבס:

על מנת להפיק הדפסה איכותית על קנבס יש להקפיד כי ההדפסה על קנבס תיעשה על בד קנבס בעל משקל העומד בסטנדרט של הדפסה אמנותית על קנבס, ובמינימום של 350 גרם למ”ר. למשקל הבד יש חשיבות ביצירת הדפסה על קנבס שלא תדהה עם השנים וכן למתן עומק טוב יותר לצבעי התמונה המודפסת וזאת מכיוון שקנבס בעל משקל גבוהה מבטיח שצבעי ההדפסה על קנבס יספגו באופן טוב יותר ומדויק יותר. אי לכך יש להתרחק מיצרנים המשתמשים בבד קנבס במשקל נמוך או שלא מציינים את משקל הבד בו הם משתמשים בהדפסה על קנבס.

2. חומר הקנבס:

בבחירה של הדפסה על קנבס יש להקפיד כי ההדפסה על קנבס תיעשה אך ורק על קנבס העשוי 100% כותנה. השימוש בבדי כותנה מבטיח כי ההדפסה על קנבס לא תשנה את צבעיה עם השנים וכן מבטיח כי ספיגת הצבע אל תוך בד קנבס הכותנה תהיה אחידה, לעומת בד קנבס עם רכיבים סינטטיים זולים אשר ספיגתם גרועה ויוצרת חוסר אחידות של ההדפסה על קנבס עקב ערבוב חומרים בעלי מקדמי ספיגה שונים.

3. סוג המסגרת:

ההדפסה על קנבס חייבת להיות מתוחה על מסגרת בת 4 חלקים העשויה מעץ אורן אשר עבר תהליכי חיטוי ממזיקים. יש להיזהר ממסגרות עץ מודבקות אשר לא ניתן בעתיד להעביר אותן תהליך של חיזוק המתיחה באמצעות פיני מתיחה מיוחדים המוכנסים בזוויות המסגרת ומאפשרים מתיחה מחדש של ההדפסה על קנבס.

4. דיו באיכות ארכיונית:

עוד נושא עליו אין להתפשר הינו כי ההדפסה על קנבס נעשית באמצעות דיו ברמה ארכיונית. השימוש בדיו ארכיונית מבטיח עמידות בפני דהייה למשך 75 שנה לפחות. הרבה מאוד יצרנים מדלגים על סעיף זה ועל מנת לחסוך בעלות ההדפסה על קנבס משתמשים בדיו ממקורות חליפיים וזולים. מעבר לעובדה כי הדיו הארכיונית מבטיחה עמידות גבוהה יותר של ההדפסה על קנבס הרי שהיא גם בעלת איכויות הדפסה גבוהים בהרבה המבטיחים כי צבעי ההדפסה על קנבס יהיו נאמנים בצורה מדויקת למקור ויעניקו את ההנאה של הדפסה על קנבס ברמה אמנותית ובלתי מתפשרת.

5. ציפוי:

לאחר סיום ייצור ומתיחת ההדפסה על קנבס חייבת לעבור ציפוי הגנה. כאן המקום להקפיד כי הציפוי יהיה אך ורק של לכה פולימרית נטולת חומצה. בשוק קיימים כל מיני ציפויים זולים בעלי אפקטים שונים המיועדים להפוך את ההדפסה על קנבס ליותר אטרקטיבית למכירה אולם בפועל עלולים אף לפגוע בהדפסה על קנבס. אי לכך יש לוודא בראש ובראשונה כי היצרן מתחייב שציפוי ההדפסה על קנבס נעשה בחומר בעל תקן אמנותי שהינו נטול חומצה , מכיוון שהחומצה תגרום בוודאות לכך שההדפסה על קנבס תדהה עם השנים. כמו כן השימוש בחומר פולימרי בעל תכונות צמיגות מעולה מבטיחה כי שקיפות הציפוי תהיה מעולה ולא תפגע בצבעי ההדפסה על קנבס מחד וכי הציפוי יהיה חזק מספיק כדי לייצר הגנה אפקטיבית אפילו מפני סריטות של ההדפסה על קנבס.

ההדפסה על קנבס של הום גאלרי נעשית אך ורק על קנבס 100% כותנה בעל תקן אמנותי ונטול חומצה. כמו כן אנו בהום גאלרי משתמשים בחומרי המסגור האיכותיים ביותר ומשתמשים אך ורק בדיו פיגמנט מקורית של חברת אפסון אשר הינו ברמה ארכיבאית. כל הדפסי הג’יקלה של הום גאלרי נעשים על גבי המדפסת האמנותית הטובה ביותר בעולם, בה משתמש גם מוזיאון הלובר בפאריז, ועוברים ריסוס של 2 שכבות הגנה של לכה פולימרית נטולת חומצה.

הום גאלרי הדפסה על קנבס תמונות שמן וציורים לבית ולמשרד.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.