הדפסת תמונות על פי התקן הישראלי לצבע

הדפסה על קנבס של תמונות אישיות ויצירות אמנות הופכת פופולארית יותר ויותר, בעיקר עקב התפתחות טכנולוגית האינטרנט אשר הפכה את ההדפסה על קנבס למוצר זמין וקל לבחירה.

יחד עם זאת, לא כל הדפסה על קנבס הינה הדפסה ברמה אמנותית. אנחנו בהום גאלרי גאים להיות האתר היחידי בישראל אשר עומד בתנאי התקן הישראלי לצבע להדפסה על קנבס ברמה אמנותית.

הזמנת הדפסה על קנבס מהום גאלרי מבטיחה לך כי ההדפס שיופק עבורך הינו ברמה הגבוהה ביותר בעולם – לא פחות !

הדפסה על פי התקן הישראלי לצבע … מה זה אומר בפועל ?

בשלב הראשון:

1. ציוד המעבדה

הדפסה איכותית מתחילה בציוד מקצועי. בהום גאלרי אנו מוודאים כי כל ציוד קדם הדפוס, כגון מסכים, סורקים וכיו”ב, מכויל באופן מדויק כאשר כל המערכות עוברות ביקורות אופטימיזציה מחמירות מטעם התקן הישראלי לצבע.

2. בדיקת הקבצים

אנו מוודאים כי כל קובץ וקובץ המובא להדפסה על קנבס עובר סריקה קפדנית של איכותו . איכות הקובץ הינה קריטית ליצירת הדפסה על קנבס שתהא ברמה מוזיאלית ואנו עובדים על פי הנחיות התקן הישראלי לצבע להדפסה על קנבס ובודקים את כל מרכיבי הקובץ, כגן: פרופילי הצבע שלו, רמת טווח הקונטרסט ועוד רכיבי תמונה רבים החיוניים להכנת הקובץ להדפסה על קנבס ברמה מוזיאלית.

בשלב השני:

כאשר הקובץ מוכן , הוא מועבר להדפסה על קנבס ברמה מוזיאלית הטובה ביותר בעולם. בשלב זה אנו מקפידים על הנחיות התקן הישראלי להדפסה על קנבס ומייצרים את ההדפסים על פי ההנחיות הבאות בלבד :

3. משקל הקנבס:

על מנת להפיק הדפסה על קנבס ברמה מוזיאלית יש להקפיד כי ההדפסה על קנבס תיעשה על בד קנבס בעל משקל העומד בסטנדרט של הדפסה על קנבס על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר , ובמינימום של 350 גרם למ”ר. למשקל הבד יש חשיבות ביצירת הדפסה על קנבס שלא תדהה עם השנים וכן למתן עומק טוב יותר לצבעי התמונה המודפסת וזאת מכיוון שקנבס בעל משקל גבוהה מבטיח שצבעי ההדפסה על קנבס יספגו באופן טוב יותר ומדויק יותר. אי לכך יש להתרחק מיצרנים המשתמשים בבד קנבס במשקל נמוך או שלא מציינים את משקל הבד בו הם משתמשים בהדפסה על קנבס.

4. חומר הקנבס:

בבחירה של הדפסה על קנבס יש להקפיד כי ההדפסה על קנבס תיעשה אך ורק על קנבס העשוי 100% כותנה נטול חומצה. השימוש בבדי כותנה מבטיח כי ההדפסה על קנבס לא תשנה את צבעיה עם השנים וכן מבטיח כי ספיגת הצבע אל תוך בד קנבס הכותנה תהיה אחידה, וזאת לעומת בד קנבס עם רכיבים סינטטיים זולים אשר ספיגתם גרועה ויוצרת חוסר אחידות של ההדפסה על קנבס עקב ערבוב חומרים בעלי מקדמי ספיגה שונים. הדפסה על קנבס נטול חומצה מבטיחה כי עם השנים לא תיווצר דהייה צהבהבה של צבעי ההדפסה וזאת מכיוון שהמגע של הצבע (פיגמנט) בבד שאינו נטול חומצה, יוצר תגובה כימית המשנה עם השנים את הצבע עצמו.

5. סוג המסגרת:

ההדפסה על קנבס חייבת להיות מתוחה על מסגרת בת 4 חלקים העשויה מעץ אורן אשר עבר תהליכי חיטוי ממזיקים. יש להיזהר ממסגרות עץ מודבקות אשר לא ניתן בעתיד להעביר אותן תהליך של חיזוק המתיחה באמצעות פיני מתיחה מיוחדים המוכנסים בזוויות המסגרת ומאפשרים מתיחה מחדש של ההדפסה על קנבס.

6. דיו באיכות ארכיונית:

עוד נושא עליו אין להתפשר הינו כי ההדפסה על קנבס נעשית באמצעות דיו פיגמנט ברמה ארכיונית. השימוש בדיו ארכיונית מבטיח עמידות בפני דהייה למשך 75 שנה לפחות. הרבה מאוד יצרנים מדלגים על סעיף זה ועל מנת לחסוך בעלות ההדפסה על קנבס משתמשים בדיו ממקורות חליפיים וזולים. מעבר לעובדה כי הדיו הארכיונית מבטיחה עמידות גבוהה יותר של ההדפסה על קנבס הרי שהיא גם בעלת איכויות הדפסה גבוהים בהרבה המבטיחים כי צבעי ההדפסה על קנבס יהיו נאמנים בצורה מדויקת למקור ויעניקו את ההנאה של הדפסה על קנבס ברמה אמנותית ובלתי מתפשרת.

7. ציפוי:

לאחר סיום ייצור ומתיחת ההדפסה על קנבס חייבת לעבור ציפוי הגנה. כאן המקום להקפיד כי הציפוי יהיה אך ורק של לכה פולימרית נטולת חומצה. בשוק קיימים כל מיני ציפויים זולים בעלי אפקטים שונים המיועדים להפוך את ההדפסה על קנבס ליותר אטרקטיבית למכירה אולם בפועל עלולים אף לפגוע בהדפסה על קנבס. אי לכך יש לוודא בראש ובראשונה כי היצרן מתחייב שציפוי ההדפסה על קנבס נעשה בחומר בעל תקן אמנותי שהינו נטול חומצה , מכיוון שהחומצה תגרום בוודאות לכך שההדפסה על קנבס תדהה עם השנים. כמו כן השימוש בחומר פולימרי בעל תכונות צמיגות מעולה מבטיחה כי שקיפות הציפוי תהיה מעולה ולא תפגע בצבעי ההדפסה על קנבס מחד וכי הציפוי יהיה חזק מספיק כדי לייצר הגנה אפקטיבית אפילו מפני סריטות של ההדפסה על קנבס.

בשלב השלישי והאחרון:

8. גימור:

כל הדפסה על קנבס המיוצרת על ידי הום גאלרי עוברת תהליך הגנה של הזרקת לכה נטולת חומצה בחדר ואקום מיוחד, המגינה על ההדפס האמנותי מפני אבק ופגעי הזמן.

9. בקרת איכות:

כל הדפס נסרק באופן מדוקדק לפני שליחתו ובמידה ומתגלה הפגם הזעיר ביותר – ההדפס נפסל ומועבר לייצור בשנית.

10. משלוח:

ההדפסים ישלחו אליך על ידי שליח עד לביתך כשהם מוגנים בשלוש שכבות הגנה: ניילון נצמד, פלסטיק בועות ולבסוף, קרטון תלת גלי חזק במיוחד , אשר יבטיחו כי האריזה תשמור על ההדפס בצורה מכסימאלית וללא כל פגע.

הום גאלרי גאה להיות אתר ההדפסים המוביל והאיכותי ביותר בישראל, היחידי הנושא את התקן הישראלי לצבע!

הום גאלרי הדפסה על קנבס יעוץ והספקת אמנות למעצבים ופרויקטים הדפסי קנבס ונייר במסגור אמנותי תמונות שמן ורפרודוקציות טפטים מעוצבים הדפסי זכוכית אקריליק גבי מיטה.